Главная Политика Підготовлений до другого читання законопроєкт про відновлення декларування передбачає закритість реєстру ще на рік — нардеп Юрчишин

Підготовлений до другого читання законопроєкт про відновлення декларування передбачає закритість реєстру ще на рік — нардеп Юрчишин

Підготовлений до другого читання законопроєкт про відновлення декларування передбачає закритість реєстру ще на рік — нардеп Юрчишин

Підготовлений до другого читання законопроєкт про відновлення декларування для чиновників (№9534) передбачає закритість реєстру декларацій ще на один рік, повідомив перший заступник голови комітету з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин (фракція "Голос").

"Сьогодні (5 вересня — ІФ-У) парламент голосуватиме за законопроєкт №9534 про відновлення декларування в другому читанні. Найбільший ризик законопроєкту — закритість реєстру декларацій ще на один рік. Народні депутати, очевидно, бояться наважитись показати свої статки, набуті за час повномасштабної війни. Більшість аргументів за закритий реєстр — це маніпуляція, мета якої — відтягнути якомога далі момент, коли доведеться звітувати за відпустки в Дубаї та нові маєтки на Печерську", — написав Юрчишин у фейсбуці у вівторок.

Водночас він зазначив, що всі слушні аргументи щодо безпеки декларантів уже враховано в законопроєкті. За його словами, йдеться про те, що військові, "крім ВЛК і ТЦК" (військово-лікарська комісія і територіальний центр комплектування — ІФ-У), полонені, громадяни на тимчасово окупованих територіях не повинні подавати декларації до закінчення воєнного стану або деокупації території.

Нардеп також наголосив, що за відкритий реєстр декларацій виступає абсолютна більшість суспільства, зокрема військові, а також міжнародні партнери України з країн "Великої сімки" (G7).

"Голова антикорупційного комітету Анастасія Радіна (фракція "Слуга народу" — ІФ-У) окремо винесе на голосування в залі свою поправку №371 про негайне відкриття реєстру. Я підтримаю цю поправку і закликаю всіх народних депутатів, яким нема що приховувати, зробити те саме", — додав Юрчишин.

Як повідомлялося, у меморандумі з МВФ за програмою розширеного фінансування EFF ухвалення закону про відновлення декларування є структурним маяком із терміном виконання наприкінці липня. Відповідний законопроєкт №9534 Верховна Рада ухвалила в першому читанні 27 липня.

 

Оставьте комментарий

Your email address will not be published.