Главная Политика Кулеба: Німеччина нарешті усвідомила, що російський газ — це зброя, яку Кремль тримає біля скроні європейських держав

Кулеба: Німеччина нарешті усвідомила, що російський газ — це зброя, яку Кремль тримає біля скроні європейських держав

Кулеба: Німеччина нарешті усвідомила, що російський газ — це зброя, яку Кремль тримає біля скроні європейських держав

Німеччина наразі є однією з провідних європейських держав у питанні запровадження ембарго на енергоресурси з РФ, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Два місяці тому Німеччина говорила, що нафтове ембарго проти Росії неможливе, а зараз, і це потрібно відзначити, Німеччина є однією з провідних держав, які дійсно "проштовхують" нафтове ембарго", — сказав Кулеба у відеозверненні в неділю, розповідаючи про підсумки своєї поїздки в Берлін.

Дипломат уточнив, що обговорюється також введення ембарго на російський газ, і, на думку Кулеби, Берлін "прийняв принципове політичне рішення про необхідність відмови від російського газу, оскільки залежність Німеччини від нього є проблемою".

"Їм потрібно трохи більше часу на те, щоб вирішити свої газові питання. Але дуже важливо розуміти, що Німеччина нарешті усвідомила, що російський газ — це зброя, яка б'є, яку завжди Росія тримає біля скроні і України, і Німеччини, і будь-якої іншої європейської держави", — наголосив дипломат.

Водночас він зазначив, що в німецькому суспільстві є затяті противники відмови від російських енергоресурсів і передачі Україні необхідного їй озброєння, проте "вони не є більшістю в цій країні". "Тут (у Німеччині – ІФ) є з ким працювати, щоб рухатися в правильному напрямку", — підсумував міністр.

 

Оставьте комментарий

Your email address will not be published.