Главная Украина Граничну ціну бензину в Україні на середину травня збільшено на 2,17 грн/літр, ДП — знижено на 0,32 грн/літр

Граничну ціну бензину в Україні на середину травня збільшено на 2,17 грн/літр, ДП — знижено на 0,32 грн/літр

Граничну ціну бензину в Україні на середину травня збільшено на 2,17 грн/літр, ДП — знижено на 0,32 грн/літр

Міністерство економіки України оприлюднило середню вартість бензину 33,36 грн/літр і дизпалива (ДП) — 35,31 грн/літр, із яких вираховується гранична ціна реалізації пального на автозаправних станціях (АЗС) на середину травня.

Із урахуванням граничних торговельних націнок, максимальна ціна на "звичайний" бензин для його продажу через мережу АЗС не має перевищувати 39,86 грн/літр, на "звичайне" дизпаливо — 42,31 грн/літр.

Порівняно з початком травня середню ціну на бензин збільшено на 2,17 грн/літр, на ДП — знижено на 0,32 грн/літр.

Як повідомлялося, уряд України на період дії карантину впровадив держрегулювання цін на АЗС, встановивши граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації пального. Останні значення: бензин — не вище ніж 6,5 грн/літр, дизельне пальне — не більше ніж 7 грн/літр.

Кабмін також дозволив АЗС без обмежень встановлювати ціну на "брендове преміальне" пальне за умови, що вони також продають пальне за цінами, що регулюються державою. Раніше роздрібні ціни "брендового" пального не могли перевищувати регульованих державою роздрібних цін більше ніж на 5%.

Середня вартість ДП (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm) визначається Мінекономіки на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", проведених виходячи з даних Platts CIF NWE за попередню декаду, сум митних платежів (акцизний податок і ПДВ), офіційного курсу валют від НБУ, а також витрат $50/тонна на логістику і $150/тонна за доплату до котирувань у Північно-Західній Європі (NWE).

Із середини березня Верховна Рада обнулила акциз на нафтопродукти та знизила ставки ПДВ до 7% із 20%.

Оприлюднення міністерством середніх цін літра ДП та бензину відбувається тричі за місяць.

Оставьте комментарий

Your email address will not be published.